Jawa Jižní Amerikou

Jawa Jižní Amerikou – o čem to bude??

Jeden mladý pár, jedna motorka, jeden kontinent, deset měsíců, přes třicet tisíc kilometrů a spousta zajímavých informací. To vše bez doprovodného týmu a GPS.

Vtáhneme Vás přímo do centra dění a to vše díky:

Country radio  Radio WaveHedvábná stezka iDnes.cz Kolama dolu Kolem světa MotoRoute Motorkari.cz

Jawa Jižní Amerikou ve stopách Čechů

Asi jako každý i my máme sny . Tím největším je poznávat svět a poznatky předávat dál. Lidem, kteří se na takovou cestu nemohou z jakýchkoliv důvodů vydat, ale přesto by rádi také poznali svět jinak než ze zkreslených masmedií. Rozhodli jsme se začít v Jižní Americe. Na kontinentu, kam se už v dávných dobách stěhovali Češi za vidinou lepšího života.

Těšit se můžete na spoustu skvělých a zajímavých informací.

Během cesty navštívíme několik Čechů, kteří se do Jižní Ameriky přestěhovali. Vyzpovídáme je, abychom Vám přinesli informace o tom,  proč opustili svou původní vlast, co je čekalo v začátcích v cizí zemi. Co museli zařídit, jak sehnali práci a mimo jiné, jaké to je v porovnání se životem v Česku.

Setkáme se také s potomky Čechů, kteří nám přiblíží zážitky svých předků. Dále nás vtáhnou do svého každodenního života.

Kontaktovali jsme také neziskovou organizaci INKA, která pomáha indiánům v Peru. Máme v plánu se podívat pod pokličku tohoto skvělého projektu a Vy u toho budete s námi!

Mimo jiné se můžete těšit také na prohlídku společnosti Jawa Argentina, která je partnerem nejstarší stále fungující české motocyklové značky. Provede nás sám ředitel Roberto Martinez,  se kterým také uděláme rozhovor.

Co pro Vás chystáme?

Vtáhneme Vás přímo do centra dění. Z každé země se můžete těšit na sestřih výše uvedených rozhovorů a zážitků z cest ve video seriálu.

Kdo má raději psanou formu, ten se může těšit na cestopisy zde na blogu a v internetových i tištěných magazínech.

Psát budeme jak o zážitcích, rozhovorech tak i čistě praktických poznatcích z cesty.

Máme pro Vás také připraveny pravidelné rozhovory o každé zemi v podcastu kolamadolu.cz a po návratu z cesty i rozhovory v Country radiu a Radiu Wave.

Až se vrátíme, rádi Vás poznáme i osobně na chystané výstavě fotografií a cestovatelských

přednáškách.

Přineseme Vám skvělý realný příběh realných lidí. Spoustu zábavy a praktické informace.

Na kolik to vyjde?

Spaní pod plachtouJsme skromní,  na našich cestách spíme pod širákem a ve stanu. Sami si vaříme a rozpočet na všechny naše cesty je vždy nejnižší možný. Pro představu Vám níže uvádíme náklady, které nás neminou:

Letenky tam a zpět:
50 000,-

Vaření Skotsko

Přeprava motorky tam a zpět:
25 000,-

Benzín:
40 000,-

Očkování:
7000,-

Základní potraviny:
30 000,-

Pojištění:
zjišťujeme

————————————————————–

Celkem: 152 000,- Kč.

Další náklady

K tomu je nutné občas hradit ubytování, výbavu na realizaci projektu např. externí disk, kamera, notebook aj.

Dále jsme nezahrnuli cestovní pojištění ani vstupné do různých parků, aby serial byl obohacen i o další přírodní krásy.

Celkové náklady na cestu jsou tedy někde mezi 200 – 250 000,- Kč.

Kdo jsme?

013Celým příběhem Vás provede Kristýna (21let) a Filip (23let). Kristýna ještě necelé dva roky zpátky  nechtěla o motorkách ani slyšet a cestování pro ní byl jen krásný sen. Pod širákem spala poprvé loni při cestě do Skotska, kam se s Filipem vydala na malé motorce Jawa 125 Travel. Filip je členem Jawa klubu Praha a motorky jsou jeho životní láskou.

IMG_0303Stroj, se kterým se na cestu vydáváme je naše milovaná Jawa 350/640, jednoduchá a nenáročná na údržbu. Navíc servis zvládneme svépomocí..

Společně jsme propadli kouzlu dobrodružství a výzvám, které nám naše cesty přináší. Buďte v tom s námi!

Kdy a kudy jedeme?

Naše cesta začíná 6. října 2016 v Buenos Aires. Zde navštívíme Jawa Argentina a uděláme první rozhovory s krajany. Poté se vydáme do Bolivie, kde mimo jiné otestujeme českou techniku na solné pláni Salar – de Uyuni, navštívíme Jawa klub a setkáme se s indiány. Následně projedeme Argentinou až na konec světa. Během této cesty se setkáme s českou komunitou v oblasti Chacka a Pantagonii. Další zemí bude Chile a její česká komunita v Santiagu.Pak se přesuneme do Peru, kde navštívíme neziskovou organizaci Inka. Poslední zemí na naší pouti bude Ekvádor.

 

Buďte v tom s námi a poznejte svět!

Týna Týna a KafiKafi

facebooktwittergoogle_plusmail