arg

Plánování je půlka úspěchu

Kdy kam a kdy kam ne?

Jelikož Jižní Amerika trpí na období dešťů a tak by se mohlo zdát, že můžeme cestovat jen 6 měsíců v roce. Ale my zde potřebujeme být celých 10 měsíců. Zeptal jsem se tedy D. Přibáně, jak to dělali oni a přivedl mě na skvělou myšlenku, podívat se na průměrný úhrn srážek v jednotlivých zemích.

Co tedy dělám poslední dva dny? Sestavuji tabulku, kde zvýrazňuji kdy kam lze jet, aby se z nás nestali vodníci.

srazky1 srazky2

 

Kam se podívat?

Mezi mé další koníčky v posledních dnech patří google mapy a tipy na cestování. Jižní Amerika je opravdu obrovská a je v ní tolik krás, že člověk by tam musel být snad deset let, aby vše navštívil a věřím, že ani to by nestačilo. Vybíráme tedy to nejkrásnější a značíme vše do map.

arg ch

 

Na co se během cesty můžete těšit?

V neposlední řadě dáváme do kupy popis naší cesty včetně výstupů. Ono deset měsíců na cestě je vcelku doba. Chceme Vám přinést skvělý příběh, který Vás i ,,poučí“. Plánujeme navštívit různé české komunity, lidi, kteří se tam odstěhovali a Vám tak naservírovat konkrétní informace o tom, co např. takové stěhování vezme. Až to vše bude hotové, určitě to sem naservírujeme. Věřte, českých komunit je v JA více než dost. Zajímavý také bude způsob, jakým Vám ty informace předáme :)

Co očkování, přeprava motorky, letenky?

Uff, když jsme se rozhodovali kam pojedeme, ani nás nenapadlo, kolik to přinese starostí. Postupně odkrýváme další a další ,,překážky“, které se musí překonat. Jednou z nich je očkování. Tak jen namátkou: břišní tyfus, vzteklina, žloutenka…a cena? Jedeme dva a nic levného to není.

Letenky jsme našli nejlevnější z Itálie přes Turecko. Odlétat budeme 5. října a v Turecku budeme čekat přes 12 hodin. Stát nás budou něco kolem 20tis za cestu tam. Motorka pojede měsíc předem lodí. Přemýšlíme zda ji nechat zaslat až ke kamarádovi domů nebo si ji osobně vyzvednout v přístavu. Super je, že ji odevzdáme už v Praze. Cena předběžně kolem 380E. Ale přesně to asi určí až osobní schůzka.

No nic, tak jdeme zase hledat a zjišťovat informace :)

facebooktwittergoogle_plusmail