Týna

Spustili jsme Startovač a nový web!

Chceme pro Vás vytvořit hodnotý projekt o Češích a jejich potomcích v Jižní Americe. Během několika měsíců projedeme na českém motocyklu Argentinu, Bolívii, Chile, Peru a Ekvádor. Navštívíme několik Čechů, kteří se do Jižní Ameriky přestěhovali. Vyzpovídáme je například, proč opustili svou původní vlast, co je čekalo v začátcích v cizí zemi, co museli zařídit, jak sehnali práci a mimo jiné, jaké to je v porovnání se životem v Česku.

Setkáme se také s potomky Čechů, kteří nám přiblíží zážitky svých předků. Dále nás vtáhnout do svého každodenního života. Ve spolupráci s organizaci INKA, navštívíme také indiány v Peru. V Argentině nás řiditel společnosti Jawa Argentina, Roberto Martines, provede výrobním procesem motocyklů Jawa a poskytne nám rozhovor o historii této značky v Argentině.

Celou cestu absolvujeme na motocyklu české výroby Jawa 350/640, který se v Jižní Americe těšil velké oblibě. Náš styl cestování bude ve znamení low cost. Spát budeme převážně ve stanu na divoko a stravovat se mimo restaurace.

Pokud nás chcete podpořit, tak můžete zde: startovac.cz/projekty/jawanacestach/

Chcete -li vědět o projektu více, koukněte sem: http://jawanacestach.cz/o-projektu-2/

facebooktwittergoogle_plusmail