IMG_0303

Velikonoce na jihu

IMG_0303

První kilometry s novým motorem

Předpověď na Velikonoce byla více než příznivá, takže nebyl čas ztrácet čas. Jawa dostala přes zimu řádnou údržbu a je potřeba zajet pístní kroužky. Do Matějovce to je z domu zhruba 180km, takže značka ideál.
Vyjíždíme lehce před dvanáctou hodinou za slabého mrholení. Silnice je krásně prázdná a motor si jen ševelí.  Jediné co nám dělá trochu starost je občas vyskakující čtyřka. Člověk si to prdí osmdesátkou po slapské, když tu najednou řev jak kráva. Koukám co se děje a vidím čtyřku poskakující si v závěsu za motorkou. Uberu plyn, chytnu ji pod krkem a narvu ji tam zpátky.

Pod štěchovičákem pozapomenu na nové kroužky. Kopnu tam trojku, otočím heftem, ale za chvilku mi motor dává najevo, že si ještě nesedl. 25km je prostě málo. Dvakrát v něm varovně škubne, potřetí to už riskovat nechci.

Jarní krajina směrem na Sedlčany je nádherná. V osmdesáti si užíváme krásné zatáčky, které nás dovedou do Prčic. Zastavíme u krajnice, abychom koukli do mapy. Najednou slyším zvláštní zvuk. Tohle není zpěv týneckého twinu! Napjatě posloucháme, odkud ten zvláštní zvuk pochází. Tu nám to dojde! Už nám silně kručí v břiše.

Výborný oběd v Táboře

Na začátku Tábora se na nás usmívá pizzerie, to je balzám pro naše bříška. Nakoukneme dovnitř a uvítá nás sám pan Saliery. Vybereme si pizzu + těstoviny, usadíme se na barové židličky a sledujeme jak se nám dělá bašta. Čekání si krátíme pokecem s příjemným personálem. K jídlu, které se doslova rozplývá na jazyku, dostaneme jako bonus zdarma pití. Tak dobrou pizzu jsem nejedl už hodně dlouho a Týna si po těstovinách oblizuje až za ušima. Pokud budete mít někdo někdy cestu do Tábora, Kopřivnice, České Třebové, Lanškrounu nebo Nového Jičína, tak se zde určitě zastavte na jídlo: www.pizza-salieri.cz

IMG_0301

Obžerství se nevyhneš

Před Matějovcem si ještě prohlédneme bizony, uděláme pár fotek u místního rybníku a pak už užíváme žranici u babičky. Druhý den jsem se vyvalil na zahradu, abych udělal menší servis.

IMG_0302 IMG_0304 IMG_0305Jelikož jsem si před STK, kterou Doris zvládla ve čtvrtek bez ztráty kytičky, všiml špatně uchyceného klaksonu, přišel čas na nápravu. Bez klaksonu, je to totiž dost nebezpečné! Při cestě na jih nás chtěl z protisměru vytlačit jeden závodník a my ho nemohli ani vytroubit. Pak došlo na přitažení hlav, neboť si hezky začali konečně sedat a jako třešničku na dortu mě čekalo uchycení zadního blatníku. Ten jsem jaksi zapomněl plnohodnotně v zimě přišroubovat. Jako odměna náš čekalo večer opět silné obžerství :)

Na jihu jsou krásné silnice

V neděli byla obloha jak vymetená, ideální na výlet! Skáčeme na Doris, třikrát prošlapat, zastrčit klíček áááááá NIC! V noci se hafan chtěl projet na motorce, správně zamáčkl boshák, ale už neznal Jawí trojboj! Bohužel ho to naštvalo natolik, že už ten boshák nevytáhl. Takže kabely a šup podojit auto.

Sluníčko se na nás usmívalo přes 80km a vítr nám čechral naše vlasy. Ehm, tedy Týny. Jižní čechy jsou vážně nádherné. Zatáčka střídá zatáčku, tu ovečka, tu bizon, tu nádherná panoramata a tu zase rybník. Člověk by dokázal zírat dlouhé hodiny do krajiny a kochat se. My posloucháme týnecký twin, tulíme se k sobě a usmíváme se nad modrými obláčky, které za námi zůstávají. Jediné co nás dnes pozlobí je lehce prokluzující spojka s uklepaným drátem kontrolky neutrálu.

Odpoledne na to kouknu. Spojka zlobí, protože je krátký bowden. Jak hnu řidítky, lanko se povytáhne, tedy vymáčkne spojku. Nasadit provizorní řešení trvá asi pět minut. Neutrál nechám neutrálem, to udělám až doma. Lituji každého, kdo sedí na řiti doma, protože neznám hezčí období na poznávání české kotliny než české Jaro!

03 09 13 10

facebooktwittergoogle_plusmail